Krajčírsky

blog

15. septembra 2019 Tipy By Emily No Comments

7 tipov stajlingu, ako vyzerať mladšie a štíhlejšie bez toho, aby ste museli schudnúť

7 tipov stajlingu, ako vyzerať mladšie a štíhlejšie bez toho, aby ste museli schudnúť

Milé dámy, tento článok je venovaný práve vám ak nestíhate okamžite schudnúť. Každá z nás sa chce páčiť, je to pre nás prirodzené. Preto som sa rozhodla vás, moje zákazníčky krajčírstva, prípadne potencionálne zákazníčky, vystríhať pred týmito nešvármi.
Je neuveriteľné, koľko rokov vám môže pridať alebo naopak odobrať, samotný stajling. Nesprávna farba a dĺžka vlasov, zlý make-up, fádne oblečenie, zle ušité šaty, … vedia nám pridať niekoľko rokov a kilogramov navyše. Preto uvádzam zopár rád, ako zakryť nedostatky a zvýrazniť prednosti, aby sme nevyzerali staršie a kyprejšie, ako v skutočnosti sme. V skutočnosti nemusíte ani schudnúť.

Príliš veľa čiernej
Čierna farba znamená pre mnohé z nás eleganciu, ale aj klasiku. Ako však roky pribúdajú, nie vždy je táto farba pre každú z nás vhodná. V kombinácii s bledou pokožkou a vráskami vyzeráme v nej omnoho staršie. Preto sa nebojme sviežich farieb a oživme si šatník žltou, oranžovou, červenou, tyrkysovou alebo cyklámenovou farbou. Niekedy stačí len malý doplnok, napr. hodvábna šatka a ožije nielen náš odev, ale celkový outfit bude pôsobiť sviežejšie a mladšie. Elegantné čierne šaty môžete doplniť aj pekným kreatívnym opaskom z rôznofarebnej látky. Opasok nielen opticky zúži váš pás, ale aj bude pútať pozornosť okolia. A kde taký opasok kúpiť? To je ťažké. Preto ich šijem a ešte radšej nosím.

Zakrývanie
Nosíme oblečenie na zakrytie nahého tela, nemali by sme však nosiť oblečenie, aby sme skryli seba samú. Vo filme Bláznivá, hlúpa láska Cal Weaver (Steve Carell) opustil svoju ženu a narazil na mladého “šviháka”, ktorý ho učí randiť. Ten mu odporučil, aby nosil veľkosť oblečenia takú, ako má. To platí aj pre nás dámy!

Často si kupujeme oblečenie nesprávnej veľkosti. Je buď veľké a visí na nás, alebo malé, tesné a v takom vyzeráme smiešne, obtiahnuto a vidno nám každý špek. Preto by sme si mali vybrať taký odev, ktorý nám je akurát čo do veľkosti, strihu a typu našej postavy. V prípade ak v obchode narazíte na niečo neodolateľne úžasné a nie celkom vám to sedí, šikovná krajčírka si s tým iste poradí a upraví vám to na mieru. Neváhajte ma preto kontaktovať. Rada vám poradím, prípadne šaty, nohavice či kostým vám upravím na mieru.

Čo sa týka výstrihu, nebojme sa okrúhleho, véčkového, lodičkového, hranatého, alebo čoraz viac obľúbeného výstrihu na chrbte. Pozor však, lebo nie každej pristane každý!
Okrúhly je pre dámy s dlhým krkom. Véčkový pristane dámam s kratším krkom, pretože opticky predlžuje. A ten lodičkový zasa štíhlym ženám, útlym v ramenách. Opticky im pridá na šírke a kľudne im môže z neho vykuknúť aj ramienko podprsenky, čo im pridá na sexepíle. Hranatý výstrih je vhodný pre dámy s väčším poprsím. Jeho spodná línia udá stopku zvedavým očiam. Tiež si ho môžu dovoliť dámy s väčšími ramenami, pretože ich opticky zúžia. A čerešničkou na torte je výstrih na chrbte, ktorý pôsobí fakt sexi! Vhodný je najmä do spoločnosti, keď chceme vyzerať pútavejšie a príťažlivejšie. Ale pozor, nosiť ho môžu len tie dámy, ktoré majú chrbát bez “záhybov”!

Ideálna dĺžka sukne
To, že ste dosiahli už nejaký vek neznamená, že dĺžka sukne by sa mala ním predlžovať. Mám však pre vás výbornú správu a to, ako si ju môžete vypočítať, aby bola pre vás ideálna a aby ste vyzerali v nej naozaj dobre.

Vzorec vymyslela austrálska matematička Lily Sernová. Je založený na čísle 1,618 v geometrii známom ako zlatý rez.
“Stavali podľa neho egyptské pyramídy, Leonardo da Vinci podľa tohto čísla maľoval obraz Mony Lisy a využíva sa aj pri hodnotení hollywoodskeho ideálu krásy,“ vysvetľuje Lily Sernová. Stačí vraj, aby ste si zmerali výšku od ramien až po špičky prstov, k tomu treba pripočítať výšku podpätkov topánok, ktoré si k sukni chcete obuť, a to celé vydelíte zlatou cifrou 1,618.
Výsledkom je zázračné číslo, ktoré sa meria od pliec a znamená miesto, kde by sa mal končiť spodný lem sukne. „Finta je v tom, že skutočný virtuálny pás postavy je vyššie, ako si mnohé ženy myslia,“ vysvetľuje matematička.

Takže milé dámy, ja vždy odporúčam navštíviť krajčírstvo a budete mať istotu, že sukňa, ktorú si zakúpite, vám naozaj dĺžkovo bude sedieť. Veď Skrátenie, úprava, oprava šiat, či sukne nie je náročné a rada sa vám na to pozriem a poradím.

Výber rámu okuliarov
Okuliare nie sú len módnym doplnkom, ale zvýraznia vašu osobnosť a súčasne ju odpútajú od drobných nedostatkov na tvári. Aby to fungovalo tak ako má, musíte si vybrať okuliare podľa vášho typu tváre. Nekupujte si prvý rám, ktorý vám prišiel do cesty! Nie cena musí byť prvým kritériom pre výber rámu ale to, ako s nimi vyzeráte. Pamätáte si film Škaredá Betty? Zmenila rám okuliarov a zo škaredého káčatka sa stala labuť 🙂
Prezrite si zopár časopisov o móde a sledujte, aké modely okuliarov vyhovujú tvaru vašej tvári. Nebojte sa odvážnych farebných rámov! Vaša tvár sa ním rozžiari a podtrhne celkový imidž.

Nakupujete s nesprávnou osobou
Je fajn nakupovať oblečenie s niekým blízkym – mužom, dcérou alebo kamarátkou. Rady si necháme od nich poradiť, pretože si myslíme, že ich názor nám pomôže pri výbere toho správneho oblečenia. Žiaľ, nie vždy to tak je.

Ak je poradcom muž, chce z nás mať sexi ženu alebo mníšku. Ak radí dcéra, vyberá to, čo sa hodí práve jej a na nás model vzhľadom na vek nevyzerá až tak úžasne, ako na nej.
Na trendoch nie je vôbec nič zlé, ale prispôsobte ich aj svojmu veku a tomu, čo chcete, aby vaša osoba oblečením vypovedala. Vyberajte si doplnky, ktoré sú trendom medzi mladými a začleňte ich do svojho imidžu.

Ak môžem poradiť, vezmite si na nákupy svoju naj kamošku. Ona vás pozná najlepšie. Hľadá s vami, čo sa vám páči a v kabínke trpezlivo všetko skúša a komentuje. A čo je dôležité, povie vám pravdivo, ako a či vôbec vám to pristane.

Ako si vybrať topánky
Nezáleží na tom, koľko máte rokov, čo robíte a aký máte štýl obliekania. Topánky sú často najdôležitejším prvkom vzhľadu, ktorý môže poskytnúť charakter aj najjednoduchšiemu štýlu. Originálny model obuvi, zaujímavá kombinácia farieb alebo len klasika v najlepšom vydaní, je skvelým spôsobom, ako vyniknúť v dave. Treba sa postarať aj o praktickú stránku používania – obuv by nemala len dobre vyzerať, ale mala by aj dobre priliehať a nespôsobovať zranenia a odreniny.
Vyhnite sa čiernym topánkam ak máte na sebe svetlé farby. K pastelovým farbám zvoľte vždy pastelový odtieň topánok. Inak by to mohlo pôsobiť ako päsť na oko.

Pre každý účel je vhodný iný druh obuvi, tzn. že záleží na spôsobe použitia topánok, ktoré si chceme kúpiť.
Spoločenská obuv je určená predovšetkým pre krátkodobé nosenie v interiéri a je veľmi citlivá na vlhkosť a nerovný povrch. Nie je vhodná na bežné nosenie.
Vychádzková obuv je vhodná k bežnému noseniu, teda po miestnych komunikáciách alebo v miestnostiach, má trvanlivejšiu konštrukciu spodku, ako spoločenská a aj na zvršky sú použité pevnejšie materiály odolné vlhkosti.

Športová obuv je pre prevádzkovanie rôznych športov, na ktoré je prispôsobená, preto je nutné ju používať iba k športu, pre ktorý je určená.
Rekreačná obuv slúži k noseniu pri športovo-rekreačných a rekreačno-vychádzkových príležitostiach, na dlhšie vzdialenosti v prírode. Býva vyrobená z pevných materiálov a robustným spodkom.

Trendy doplnky
Aj vy si ešte občas kúpite nejaký ten ženský časopis? Ja áno. Často v ňom vidím krásne modelky, ktoré sú zladené odhora až úplne nadol. Nejde však len o oblečenie. Dôležitou súčasťou našich dennodenných outfitov sú aj doplnky. Aj v takomto časopise môžete nazbierať rady a inšpiráciu. Ak však časopisy nekupujete, možno vám pomôže týchto pár riadkov, ako si správne vybrať doplnky.

Menej je niekedy viac. Preto platí pravidlo, že ak ste milovníčkou väčších doplnkov, resp. bižutérie, nemali by ste mať naraz na sebe viac ako 3. Kombinovať sa dajú perfektne, no dajte si pozor aj na materiál, štýl či farby. Ak skombinujete viac ako 3 až 4 veľké kúsky bižutérie, nebude to pôsobiť prirodzene.
Keď už, tak celú kolekciu. Niektorí si myslia, že ak máte jeden set a dáte si komplet náhrdelník, náramok a aj náušnice, budete vyzerať mdlo a bez nápadu. Toto je len čiastočná pravda, pretože všetko závisí na tom, aké veľké doplnky sú. Ak sú menšie, dokopy môžu vyzerať napríklad k plesovým šatám veľmi dobre.

Zvoľte si priority: Buď svetlé oblečenie alebo výrazné doplnky! Keď si vyberáme doplnky a oblečenie, v prvom rade by sme sa mali zamyslieť nad tým, aký chceme výsledok. Dôraz by sme mali klásť len na jednu z týchto vecí. Oblečenie a doplnky sú súčasťou nášho vzhľadu, no mali by sme sa vyhýbať preplácanosti. Veď si to predstavte, spojenie jemnej blúzky a obrovského náhrdelníku a diamantových náušníc? To vyzerá absurdne. Rozhodnite sa, čo chcete, aby vyniklo.

K večerným šatám sa hodinky nenosia. Náramkové hodinky fungujú dobre pre mestské alebo športové outfity, prípadne do práce a na voľný čas. Je vyslovene neželané kombinovať elegantné večerné šaty spolu s hodinkami. To sa nenosí.

Veľké prstene nesedia všetkým. Masívne a veľké prstene nevyzerajú dobre na krátkych prstoch. Ak však zvolíte tenšie, predĺžite opticky dĺžku svojich prstov. Ak budete v budúcnosti nakupovať doplnky, spomeňte si na túto radu.

Špecifické šperky (boho, ľudové) kombinujte len neutrálnymi farbami. Ak nosíte doplnky s veľa strapcami, korálkami a príveskami, oblečenie by ste mali vždy zvoliť neutrálne. V opačnom prípade riskujete, že budete vyzerať ako papagáj.

Neskrývajte golier pod veľkým šálom. Ak máte kabát, ktorý má sám o sebe väčší golier, neviažte si veľký šál priamo okolo krku. Namiesto toho si dajte jemnejšiu šatku, ktorá obkreslí línie vášho kabátu a pôjde poza golier. Toto samozrejme neplatí pre zimu. Vtedy si kľudnej dajte na seba aj obrovský šál, ktorý vás zakryje a hlavne zahreje.

Rukavice by mali mať rovnakú farbu ako jedna vec, ktorú máte oblečenú. Toto je veľmi rýchly trik, ako si vybrať správnu farbu rukavíc. Pozrite sa napríklad na farbu svojich topánok, opasku, košele, či rúžu. Farby kombinujte harmonicky a skúste ich spájať.

Zabudnite na to, že kabelka musí mať rovnakú farbu ako vaše topánky. Toto pravidlo je už dávno minulosťou. Kontrast je skvelá vec a milé dámy, pri výbere kabeliek a topánok sa limity nekladú. Každá máme iný vkus, no každá máme aj iný cit pre kombinovanie. Skúste jemnejšie farby na topánkach oživiť farebnou kabelkou.

 

chyby pri obliekani - úprava odevov na mieru

 

Slovensko
Telefón: 0903759095
Email: emily@krajcirstvo-nitra.sk

Zdieľajte a sledujte ma

No Comments

Leave a comment

Call Now ButtonObjednávky 9:00 - 18:00